Więcej niż jedna strona wzorcowa

Pozostałe tematy w tym wszystkie nie związane z WYSIWYG Web Builder.
Intelligent-life
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2017 15:56

Więcej niż jedna strona wzorcowa

Post autor: Intelligent-life » 10 cze 2017 16:11

Zrobiłem stronę w trzech językach i śą trzy strony wzorcowe do każdego języka osobno. Wszystko działa poprawnie przy przejściu na inne języki lecz logo (obrazek) się nie zmienia i jest zawsze taki sam na wszystkich stronach językowych. tz. jak ostatni opublikuję np. obrazek w języku niemieckim to już pozostaje niemiecki na wszystkich podstronach taki sam . Reszta strone jest ok tz. menu zmienia się równocześnie ze zmianą na inny język czyli na stronę wzorcową w innym języku.. Ktoś podpowie.. ? link do strony .. www.fhudakar.com

Awatar użytkownika
administrator
Site Admin
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2017 19:50

Re: Więcej niż jedna strona wzorcowa

Post autor: administrator » 11 cze 2017 12:21

Najprościej chyba
Jeśli 3 strony wzorcowe to na każdej inny obrazek (ze swoją unikalną nazwą np. dakar_logo.png / dakar_logo_e.png /dakar_logo_d.png).
Alternatywnie to oddzielne katalogi na obrazki dla każdej wersji językowej, lub strony w katalogach, ale to zależne będzie jak masz poustawiane w programie opcje publikacji oraz inne ustawienia. Najpewniejsze sposób to unikalne nazwy dla każdego obrazka.
ps. zwróć też uwagę na identyfikatory ID na stronach master (dodaj dla pewności do każdego obiektu prefix lub końcówkę dla odróżnienia i uniknięcia błędów np. Mas_Text1_en, Mas_Text2_en analogicznie pozostałe obiekty na stronach Master. 'Mas' dla lepszej orientacji że chodzi o obiekt ze strony Master, a te doczepione (_en lub de dla odróżnienia z jakiej wersji językowej).
Pozdro..

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość