Wprowadzenie do pokazu slajdów
W tym artykule przedstawimy podstawowe zagadnienia jak używać wbudowanego narzędzia do tworzenia pokazu slajdów, dzięki czemu będziesz mógł zaprezentować swoje zdjęcia w elegancki sposób w swojej witrynie.

Aby dodać pokaz slajdów na swojej stronie internetowej, po prostu przeciągnij i upuść ikonę Pokaz Slajdów (slide show) z przybornika na stronę.
Kliknij dwukrotnie obiekt Pokaz Slajdów, aby otworzyć jego właściwości i kliknąć przycisk "Dodaj", aby dodać pojedynczy obraz lub przytrzymaj klawisz SHIFT aby zaznaczać następne, kliknij "Otwórz" a następnie kliknij przycisk "OK", aby zatwierdzić.

Z każdym obrazem można skojarzyć tytuł i link, aby wprowadzić te wartości zaznacz pozycję w Obrazki i kliknij Edytuj ( dwu klik robi to samo ) . Podpis-Tekst będzie wykorzystywany do podpowiedzi lub jako podpis obrazka (o ile jest włączona ta opcja w Style->Display caption) . Łącze może wskazywać na inną stronę w aktualnym projekcie witryny lub stronę zewnętrzną. Zobacz także samouczek Linki .

Istnieje kilka rodzajów prezentacji obrazów w Pokazie Slajdów (SlideShow) można wybrać:
• Sequence
Obrazy zostaną zaprezentowane kolejno w sekwencji.

• Random
Obrazy będą wyświetlane w kolejności losowej.
Pauza (sek) - określa liczbę sekund pauzy przed wyświetleniem następnego obrazu w sekwencji.

Animacja - określa animację, która będzie używana do zmiany obrazu. Można wybierać spośród ponad 35 efektów animacji!
W przypadku wybrania opcji
"Random Effect",  zmiany obrazków będą odbywały się zużyciem efektu losowego. Niektóre animacje również wspierają łagodzenie do tworzenia odbić lub efekty elastyczno-podobne.


Pokaz slajdów ma wiele opcji konfiguracyjnych co do samego wyglądu jak i sposobu prezentacji (podpisy, przyciski nawigacyjne,cieniowanie,animacje).

Poniżej przykład pokazu slajdów z użyciem efektu losowego z włączonymi przyciskami nawigacyjnymi
Second image
Third image
Fourth Image
Fifth Image
Back
Next


Zobacz także powiązany poradnik opisujący szczegółowiej ten temat: http://www.wysiwygwebbuilder.com/lightboxes.html

Dodatkowe wtyczki galerii lightbox można pobrać z działu download na stronie:
http://www.wysiwygwebbuilder.com/free_extras.html
 
• Conveyer Belt (przenośnik taśmowy)
Ta opcja tworzy pokaz, który przewija obrazy z prawej do lewej niejako w trybie"taśmociągu".
Tytuły nie będą wyświetlane w trybie Conveyer Belt

• Light Box Gallery
Jeśli wybierzesz tę opcję nie będą zmieniać się obrazki na stronie, a w zależności od tego co wybierzesz, (można wybrać jeden z wbudowanych typów prezentacji galerii : Slimbox, prettyphoto, Fancybox) będzie widoczny statyczny pierwszy obrazek(np.fancybox), lub galeria dopiero po kliknieciu otworzy się w przypadku fancybox podgląd obrazków. Aby dostosować wyświetlanie jeszcze bardziej pod swoje wymagania można użyć dodatkowych opcii w "Opcje". Proszę zapoznać się z dokumentacją co do szczegółów na temat możliwych opcji konfiguracyjnych na stronie dla specyficznego trybu w lightbox.

Easing
- w animacjach można stosować także easing. Można wybrać jedną z ponad 30 funkcji do kontroli procesu animacji. Ten wariant może być stosowany na przykład do tworzenia efektu odbić od krawędzi lub rozciągania.

Full Screen Mode - Gdy ta opcja jest włączona, pokaz slajdów zostanie rozciągnięty do pełnej szerokości lub wysokości okna przeglądarki. Obrazy zachowają swoje oryginalne proporcje!

Uwaga:Podczas korzystania z trybu pełnoekranowego, tylko jeden pokaz slajdów można użyć na stronie!
Stronicowanie nie jest też obecnie obsługiwany w trybie pełnego ekranu!
na podstawie : http://www.wysiwygwebbuilder.com/slideshow.html
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017