Oprogramowanie które sprawia że tworzenie stron internetowych staje się przyjemością
Zapisywanie projektu strony (witryny)internetowej
W WYSIWYG Web Builder nie pracuje bezpośrednio na plikach stron HTML. Jako format pliku projektu jest używany *.wbs*, który przechowuje wszystkie strony witryny projektu w jednym pliku. Za każdym razem gdy chcesz zmienić swoją stronę musisz otworzyć  plik projektu witryny.

Aby zapisać witrynę internetową (wszystkie strony które zawiera czyli cały projekt), wybierz File-> Zapisz Jako i wybierz  WYSIWYG Web Builder Project i  wprowadź nazwę dla projektu.

Wybranie File-> Zapisz zapisze projekt pod taką nazwą jaką miał projekt przy wczytaniu, czyli de-facto nadpisze ten projekt.

Web Builder wykorzystuje pliki z rozszerzeniem *.wbs  (Web Builder Site), tylko do zapisania pliku projektu, aby zapisać stronę jako HTML musisz wybrać  File-> Zapisz Jako i wybierz HTML Document. We wskazanej lokalizacji zostanie zapisana pojedyncza aktualnie otwarta strona projektu wraz z plikami (obrazki etc.). Działanie jest prawie identyczne jak opublikowanie pojedynczej strony, różnica jest taka że możemy nadać nazwę i nie zostanie uwzględnione położenie strony w projekcie np.jeśli strona znajduje się w katalogu podczas publikacji/podglądu to jest publikowana z tym katalogiem (w nim)  tutaj tego nie będzie.

Pokrewne tematy:
Publikowanie stron WWW

Tworzenie kopii zapasowej

Domyślnie wszystkie pliki projektów zapisywane są w folderze Moje dokumenty \ WYSIWYG Web Builder.
Tak więc, w przypadku używania opcji tworzenia kopii zapasowych i jak również zachowania efektów swojej pracy, nie usuwaj pochopnie plików z tej lokalizacji.

na podstawie : http://www.wysiwygwebbuilder.com/save_website.html

Zobacz także pokrewne FAQ ten temat:
Jak skopiować projekt z jednego komputera do drugiego?(forum eng.)


Wujek Dobra Rada - Moja sugestia:
"Wybranie File-> Zapisz zapisze projekt pod taką nazwą jaką miał projekt przy wczytaniu, czyli de-facto nadpisze ten projekt".
Aby nie zostać z ręką w nocniku dobrym obyczajem jest zapisywanie kolejnych wersji projektu tym bardziej po większych zmianach pod inną nazwą dodając to nazwy pliku jakąś sygnaturę wersji np: Moja Strona v_1_4 . Nie będzie też nadgorliwością robienie bacupu całości czyli zapakowanie zapisanych plików projektu plus wszystkie zasoby projektu czyli teksty,pliki,multimedia etc. do zipa  i skopiowanie na inny nośnik (płytka,inny dysk,pendrive etc.). Dlatego istotne jest zachowanie porządku podczas tworzenia witryny i przechowywanie plików projektu w oddzielnym katalogu z podkatalogami, tam też zapisujemy plik .wbs projektu. Czasami program zapisuje niektóre pliki (np.obrazki) w katalogu roboczym na przykład podczas importowania stron i dobrym zwyczajem jest przenosić (copy) te pliki do katalogu który przeznaczyliśmy na zasoby dla danego projektu. Oczywiście w takim przypadku musimy przedytować stronę w projekcie wskazując nowe lokalizacje dla plików (obrazków).
Co do Katalogu roboczego programu (domyślnie C:\Documents and Settings\NazwaUżytkownika\Moje dokumenty\WYSIWYG Web Builder) to takich katalogów roboczych możemy mieć wiele, każdy z innymi zestawem pluginów lub szablonów, kopiujemy po prostu cały katalog do  tej samej lokalizacji bądź innej na dysku komputera i żeby było ładnie zmieniamy na np.WYSIWYG Web Builder11. Jest to tym bardziej istotne jeśli używamy więcej jak jedną wersję programu (np. v10 i v11)  gdyż dla programu jest to obojętne zawsze domyślnie program tworzy taki katalog  jeśli go nie ma w tej lokalizacji lub ładuje wszystkie pliki nowej instalacji (np.nowej wersji)  do tego katalogu. Katalog roboczy wskazujemy w Narzędzia -> Opcje -> Foldery, po zmianie wymagany restart programu.

Na dole link jak przenieść projekt na inny komputer. Zalecam ostrożność w podejściu do tematu (opcja Let Wysiwyg Web Builder manage images...) .
Przede wszystkim zapisujemy to co mamy już zrobione w projekcie (bacup też nie zaszkodzi).Następny zapis już pod zmieniona nazwą (bo ręka i nocnik w perspektywie). Niektóre rozwiązania tam przedstawione zdadzą egzamin w przypadku niedużych projektów witryny  (kilka stronek,mało plików i obrazków).
W przypadku przenosin na inny komputer całego dużego projektu np. na pendrivie nie będzie problemu jeśli wszystko rozpakujemy tak jak było w oryginale czyli jeśli zasoby (fotki,pliki etct..) były na dysku "D:/" to też rozpakowujemy na dysk D (całą strukturę) do katalogu o takiej samej nazwie jak w oryginale.
Gorsza sytuacja może mieć miejsce jeśli projekt był tworzony na komputerze z większą ilością partycji na dysku a zasoby (pliki,obrazki) były na przykład na dysku "H:/" , a komputer docelowy np. laptop ma C,D,E oczywiście napędu optycznego nie bierzemy tutaj pod uwagę :-) , ani innych nośników wymiennych choć też mogła by być to jakaś alternatywa. W takim przypadku  możemy posłużyć się zmianą litery napędu (o ile nie będzie to kolidowało z zasobami innych programów) .W Windows będzie to w Narzędzia Administracyjne > Zarządzanie Komputerem > Zarządzanie Dyskami opcja Zmień literę Dysku (np D:/ ) i zmieniamy na "H:/".
Inna metodą bardziej drastyczną jest zmiana ścieżek bezpośrednio w piku zapisanego projektu *.wbs (oczywiście pracujemy na kopii).
Metoda jest skuteczna jak najbardziej pod warunkiem zachowania reguł o których pisałem na początku. Jak to zrobić przedstawię w innym poradniku.
Do sprawdzenia poprawności zasobów można posłużyć się narzędziem 'Menadżer zasobów' sprawdzając rubrykę stan (z opcją sortowania) , tam również możemy zmienić ścieżki do plików,obrazków etc..Uzycie jak najbardziej zasadne w przypadku mało rozbudowanego projektu, gorzej jeśli projekt ma np.kilkaset obrazków/ilustracji i zamiana ścieżek tym narzędziem po przenosinach może być katorgą.

Free access
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017