Wprowadzenie do tworzenia stron internetowych

Jeśli myślisz o tworzeniu stron WWW? Ten rozdział przedstawi niektóre ważniejsze aspekty.
Zaplanuj stronę WWW
Planowanie jest niezbędne do utworzenia strony internetowej, nie ważne czy witryna składa się z jednej strony lub wielu.
Zdecyduj się o czym będzie na twoja strona. Zdecyduj, co chcesz umieścić na swoich stronach (tekst,obrazki, galerie, nawigacja etc..).
Zbierz materiały
Zbierz materiały, które umieścisz na swoich stronach internetowych, takich jak tekst, obrazy, multimedia itp..
Organizowanie materiałów i informacji
Podziel zebrane informacje materiały  na grupy. Najlepiej aby każda grupa  która jest oddzielną stroną internetową posiadała swój katalog z zasobami

Strona główna
Strona główna jest podstawową stroną w witrynie internetowej. Stronia główna jest zwykle pierwszą stroną która oglądana jest podczas wizyty w witrynie. Zawsze zawieraj zwięzłe przedstawienie treści swoich stron internetowych właśnie na stronie głównej.
Strona główna powinna zawierać spis treści,menu,odnośniki,  informacje o zawartych treściach w witrynie internetowej na innych stronach. Należy tu umieszczać przede wszystkim odnośniki, które umożliwią czytelnikom szybki dostęp do pozostałych zasobów,informacji i materiałów.
WYSIWYG Web Builder zawiera kilka narzędzi do łatwego tworzenia spisu treść,menu i odnośników, takich jak navigationbar, menubar lub go menu .

Czytaj więcej .
Wskazówki

1. Analiza innych witryn internetowych.
Przed rozpoczęciem tworzenia swoich stron przyjrzyj się niektórym z Twoich ulubionych stron internetowych. Pomyśl, co jest na nich ciekawego , jak są zbudowane i jak możesz wykorzystać te pomysły na swoich stronach.
2. Umieszczanie najważniejszych treści.
Zawsze prezentuj najważniejsze informacje,menu, odnośniki na górze każdej strony. Niektórzy użytkownicy nie będą przewijać całej strony internetowej, aby dotrzeć do wszystkich informacji.
3.Prędkość ładowania stron.
Przy tworzeniu stron, starają się oszczędnie gospodarować rozmiarami plików i obrazków. Pozwoli to przyspieszyć wyświetlanie stron internetowych, redukując czas potrzebny do przesyłania informacji z serwera do przeglądarki. Nie umieszczaj więc niepotrzebnie grafik dużych rozmiarów, które na stronie które będą prezentowane np. jako miniatury. Zmiana rozmiaru obrazu na stronie w Web Builder nie czyni ich mniejszymi więc przygotuj obrazki np. w zewnętrznym programie zmniejszając je do potrzebnych rozmiarów,przycinając w razie potrzeby.
4. Sprawdź swoją stronę internetową w różnych przeglądarkach.
Czasami, gdy strona wygląda dobrze w jednej przeglądarce, to różnie może być wyświetlana w innych przeglądarkach.na podstawie :http://www.wysiwygwebbuilder.com/planning.html
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017