Tryb Mobilny  w WYSIWYG Web Builder
Strony mobilne są tworzone w oparciu o  jQuery Mobile (http://jquerymobile.com/), który stanowi podstawę dla tworzenia mobilnych aplikacji internetowych. jQuery Mobile działa na wszystkich popularnych smartfonach  i tabletach. jQuery Mobile został zaprojektowany do pracy  jako "responsywny". Wszystkie widżety są w 100% responsywne i łatwo dostosowują się do szerokości układu.
WYSIWYG Web Builder posiada wbudowanego asystenta dla tworzenia  stron na urządzenia mobilne. To sprawia, że łatwo stworzyć mobilną wersję swoich stron bez potrzeby zewnętrznego oprogramowania. Mobilne strony mają inny zestaw narzędzi i proces tworzenia mobilnej strony jest nieco inny niż w zwykłym trybie.
Aby strona internetowa była "responsywna" musi być skonstruowana w WYSIWYG Web Builder w inny sposób niż strony w standardowym układzie, gdzie można przeciągać i upuszczać obiekty wszędzie i gdzie  mają one stały określony  rozmiar i położenie, tutaj obiekty są ruchome aby dostosować się do szerokości ekranu. W większości przypadków oznacza to, że obiekt będzie wykorzystywać całą szerokość strony. Ale jest to również możliwe  ustawienie atrybutu "FullWidthj" na wartość "false" ,w którym to przypadku obiekt będzie "inline" będzie więc mają stałą szerokość. Domyślnie wszystkie obiekty są umieszczone obok siebie (mają również wpływ na  pozostałe), ale można również zastosować "układ na siatce" aby rozmieścić  obiekty w wierszach i kolumnach.
Inną różnicą jest stylistyka obiektów. W przeciwieństwie do standardowego tworzenia  strony wszystkie zaimplementowane  obiekty jQuery są już ostylowane na podstawie wybranego motywu.
Można tworzyć i modyfikować motywy w  Mobile Theme Manager  dostępnym w menu Narzędzia.
Tworzenie strony internetowej na telefony komórkowe
W menedżerze stron lub z paska Ribbon  wybierz "Nowa strona > Nowa strona Mobilna".
Należy pamiętać, że obszar roboczy będzie początkowo mniejszy i zestaw narzędzi będzie inny(chociaż wiele będzie wyglądać znajomo). Nadal można przeciągać i upuszczać obiekty z przybornika na stronę, ale nie można będzie kontrolować dokładne położenie obiektu, ponieważ zostanie on dodany do "potoku" strony.
Oznacza to, że pierwszy obiekt będzie w lewym górnym rogu strony, a następny obiekt będzie zaraz po nim. Jeżeli obiekt zajmuje całą szerokość, to następny obiekt będzie poniżej obiektu w "nowej linji".
Można kontrolować wyrównanie obiektów  (left, center, right) we właściwościach strony. Obiekty Collapsible, Layout Grid oraz Tabs mają własną opcję wyrównania (alignment).

Aby zobaczyć jak to działa i jak strona mobilna będzie wyglądać, przeciągnij i upuść Header, Footer oraz Listview  na stronę. Można zauważyć, że nagłówek ( Header) zostanie automatycznie dodany na górze strony, stopka (Footer) na dole,  a ListView  (i wszystkie inne obiekty) zostaną dodane między nagłówkiem a stopką.  Bardziej zaawansowane układy mogą zrealizowane z użyciem układu na siatce .
Motyw dla strony i obiektów można ustawić we właściwościach strony. Większość obiektów posiada również możliwość zmiany próbki tematu, aby nadać mu indywidualny inny styl niż dla pozostałych elementów  strony.
Wygląd możesz zobaczyć  w przeglądarce (niektóre przeglądarki mają opcję podglądu w trybie mobilnym w Firefox po użyciu klawiszy SHIFT+CTRL+M).
Zauważ że wszystkie obiekty zajmują całą szerokość w przeglądarce!
Jeśli strona jest powiązana z inną stroną mobile jQuery  to można również zobaczyć efekt przejścia do tej strony.
Uwaga
WYSIWYG Web Builder obsługuje również tryb Responsive Web Design, gdzie można zaprojektować różne układy w ramach  jednej strony.
Demo "Mobile jQuery"  w działaniu można zobaczyć tutaj:
http://www.wysiwygwebbuilder.com/support/jquerymobile/


na podstawie : http://www.wysiwygwebbuilder.com/mobilewebdesign.html
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017