Tworzenie formularzy (manualnie)

Formularz może być sposobem, aby odbierać informacje zwrotne od osób, które odwiedzają twoją stronę.
Odwiedzający wprowadza dane lub dokonuje wyboru spośród kilku opcji, a następnie przesyła formularz. Wyniki mogą być wysłane pocztą elektroniczną jeśli serwer WWW posiada odpowiednie oprogramowanie lub przesłane dane z formularza mogą być zapisane w bazie danych.
Jak utworzyć formularz w WYSIWYG Web Builder?
Przeciągnij ikonę Obszaru Formularza z przybornika na obszar roboczy.
Skomponuj swój formularz dodając kilka pól do formularza. Web Builder posiada w zestawie wiele pól formularza, takich jak: przyciski, pola wyboru, pola wprowadzania tekstu.przyciski radiowe i itp..
Można również dokonać obiekty tekstowe i obrazy jako składniki  formularza.

Stwórzmy prosty formularz  z informacją zwrotną od odwiedzającego.
Elementy tekstowe (Nick, Moja ocena, mierna, dobra oraz doskonała) to tylko elementy tekstowe. Zobacz też: Dodawanie tekstu do strony internetowej .
Akcja Formularza
Chociaż moglibyśmy użyć mailto (np.mailto: your.email@email.com)  i wysłać dane formularza za pomocą klienta poczty nie jest to polecane rozwiązanie, ponieważ zależy od konfiguracji przeglądarki, która może być różna dla każdego użytkownika). Aby uzyskać więcej informacji na ten temat prosimy zapoznać się : http://www.wysiwygwebbuilder.com/forum/viewtopic.php?t=135

Jednak jednym z atutów WYSIWYG Web Builder jest to, że posiada wbudowany procesor PHP formularza, realizuje on wszystkie podstawowe funkcje edytora wysyłki e-maila, zapisanie go do pliku na serwerze, a nawet zachowania w bazie danych MySQL!

Włącz więc korzystanie z wbudowanego procesora PHP formularza i skonfiguruj wszystkie wymagane ustawienia.

Adres e-mail (wymagane)
Adres e-mail w którym będzie wysyłał dane. Nie musi być to tylko jeden adres e-mail, kliknij przycisk "więcej", aby określić więcej adresów e-mail (CC / BCC). Użyj przecinków do oddzielenia adresów e-mail.

Temat (wymagane)
Temat wiadomości e-mail.

Wiadomość (wymagane)
Krótka wiadomość, która zostanie dodana do przedstawionych danych.

Strona Sukces (wymagane)
Str
ona do której użytkownik zostanie przekierowany po naciśnięciu przycisku "submit" ("Prześlij swoją opinię").

Strona błędu (wymagane)
Strona do której użytkownik zostanie przekierowany jeśli podczas przetwarzania danych wystąpił błąd.
Zobacz galerię obok
Wbudowany procesor formularzy ma wiele innych funkcji, takich jak zapisywanie danych do bazy danych MySQL lub przesyłania plików.
Zobacz galerię obok

Dodaj 3 przyciski okrągłe (radio buttons). Ustaw nazwę grupy tych wszystkich okrągłych przycisków poprzez Własciwości -> Nazwa Grupy i przydziel kolejno każdy z nich do grupy  : Ocena
Ustaw Wartości: dla 1 mierna, dla 2 dobra i dla 3 doskonala.

Tak właśnie Formularz będzie wyglądał w przeglądarce (to jest tylko widok a nie rzeczywisty formularz wysyłający dane):
Gdy używasz wbudowanego procesora formularza upewnij się, że rozszerzenie we właściwościach strony jest ustawiona na "php"!
Teraz przetestuj formularz, oczywiście aby wszystko działało jak należy musisz opublikować go na serwerze WWW z obsługą php.

Imię-Nick
Moja ocena
Mierna
Dobra
Doskonała
( Widok obszaru formularza w edytorze zależny jest od ustawień programu )Zobacz też:
Najczęściej zadawane pytania na temat formularzy  -  Frequently Asked Questions about Forms


Wstaw pole edycji Editbox i otwórz jego właściwości. Zmień właściwość Name: Name.
Wstaw przycisk (Button), otworz jego właściwości i ustawić typ przycisku na: Prześlij i zmień wartość na:Prześlij swoją opinię.
I ostatnim krokiem będzie ustawienie właściwości formularza czyli gdzie powinny być wysłane dane, jaką metodą etc..
Zobacz plik pomocy by uzyskać więcej szczegółów na ten temat lub kliknij przycisk "Zaawansowane", aby je zbadać;)

Pamiętaj, że możesz także skorzystać z wbudowanych gotowych szablonów formularzy  gdzie przy pomocy kreatora do tworzenia formularzy w ciągu minuty utworzysz formularz i dopasujesz pod własne oczekiwania edytując go!UWAGI.
Czasami może być przydatne wysłanie  e-maila z konta po uwierzytelnieniu (konto email+hasło). W talim przypadku proszę korzystać z karty "Mail Engine" po kliknięciu Zaawansowane.
W karcie "Mail Engine" zaznaczamy "użyj PHPMailer zamiast...", zaznaczamy "SMPT Authentication" i skrupulatnie wypełniamy pola własciwymi danymi (sprawdź na hostingu).

Czyli używamy jakiegoś konta email (oczywiście należącego do nas) do przesyłania na inne (nasze lub użytkownika)
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017