Oprogramowanie które sprawia że tworzenie stron internetowych staje się przyjemością
Tworzymy witrynę typu "Full Page" z użyciem Karuzeli
Krok 1
Krok 3
Krok 2
Na podstawie http://www.wysiwygwebbuilder.com/carousel_fullpage.html - Create a Full Page website using the Carousel
W jednym z poradników  opisywaliśmy, jak utworzyć układ pełnoekranowy z użyciem warstw:
Tworzenie układu pełnoekranowego / pojedynczego układu strony
W tym poradniku do utworzenia takiej strony wykorzystamy  Karuzelę (carousel), strona będzie posiadała możliwość przewijania zautomatyzowanego. Oznacza to, że można będzie użyć kółka przewijania myszy, aby szybko przejść do następnej strony / slajdu.
Dodaj Obiekt Karuzela do strony.Otwórz okno Właściwości.
W zakładce Opcje Karouzeli ustaw tryb pełnej szerokości (full page). Zasadniczo spowoduje to (automatycznie) zastąpienie standardowego skryptu karuzeli plikiem fullPage.js i przełączeniewłącza karuzeli w tryb pełnoekranowego pokazu slajdów. Program FullPage.js doda również pionowe znaczniki stron po lewej stronie.
Uwaga: w opcji animacja nie może być przed przełączeniem na full page ustawione nic co zaczyna sie od efekt .Choć po przełączeniu ustawienie animacja jest wyszrzone i nie aktywne co może sugerować że nie ma znaczenia to jednak ma. (2017.05.23)
Dodajey zawartości do każdego slajdu. W tym przykładzie demo każdy slajd ma nagłówek (heading) , ale oczywiście możesz użyć dowolnej  innej treści (obiektu) . Również każdy slajd ma ustawiony inny kolor tła. Możliwe jest również użycie obrazków jako tła (demo sm).
Zauważ, że zawartość slajdów będzie wyśrodkowana w oknie przeglądarki. W przypadku mniejszych ekranów może zaistnieć potrzeba dodania punktów przerwania, aby uniknąć obcnania zawartości.
Na końcu strony dodajemy również menu (ja dla uproszczenia dałem zwykłe tekstowe) u góry strony jako dodatkową alternatywę dla przewijania (scrollem myszy czy też strzałek nawigacji w karuzeli).
Aby menu było widoczne przez cały czas, dodajemy je na  sticky layer (ewent. na page header). Zauważ, że nie powinna ona (warstwa na której będzie menu) znajdować się wewnątrz Karuzeli gdyż wtedy przesuwała  by się razem z nią podczas przewijania!
Jeśli warstwa wskoczy nam do karuzeli klikamy ją PPM i wybieramy z menu podręcznego "usuń z warstwy" co spowoduje "wystawienie " warstwy poza karuzelę.
Możemy teraz "spiąć" slajdy z zakładkami, czyli   #slide-1 z pierwszym slajdem, #slide-2 z drugim slajdem itd.

Free access
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017