Jak korzystać z Affix i ScrollSpy?


Chociaż Affix i ScrollSpy są to dwie odrębne funkcje, są one często stosowane razem.

ScrollSpy
ScrollSpy jest mechanizmem nawigacji, która automatycznie podświetla przyciski nawigacyjne w oparciu na pozycję przewijania aby wskazać użytkownikowi, gdzie się obecnie znajduje na stronie. Funkcja ta działa w połączeniu z zakładkami. więc odnośnik w menu musi wskazywać na zakładki na bieżącej stronie. ScrollSpy jest dostępny dla CSS Menu, Navigation Menu, Mega Menu, Slide Menu, Tab Menu, Panel Menu, Responsive Menu and Text Menu.

Kliknij tutaj aby zobaczyć demo (pablo)      tutaj demo (lokalne)
Krok 1
Dodaj obiekty Kotwic na początku każdej sekcji na stronie. Na przykład:
Affix
Opcja Affix jest często używane w połączeniu z menu nawigacyjnymi, aby je utrzymać w określonym obszarze podczas przewijania w górę lub w dół strony.
Gdy ta opcja jest włączona podczas przewijania strony menu zachowa się normalnie (będzie przewijało się wraz ze stroną)  dopóki nie dojdzie do sytuacji że w wyniku dalszego przewijania zniknęło by z pola widzenia wtedy menu przestaje się przewijać wraz z zawartością strony i zatrzymuje się u góry okna przeglądarki.
Krok 2
Tworzenie linków w menu do zakładek. W tym demo użyto CSS Menu..
Krok 3
Włącz ScrollSpy w menu.
Teraz można przetestować ScrollSpy przez użycie podglądu lub opublikowania strony. Możesz zauważyć że podczas przewijania strony menu zniknie, więc nie będzie widać stanu zmiany w menu ... i tu przyszła pora aby zastosować Affix!Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017