Dodawanie kodu HTML (lub JavaScript) do strony internetowej

Chociaż WYSIWYG Web Builder nie jest edytorem kodu HTML, to można wstawić własny kod HTML do kodu strony generowanego przez program.

Dodawanie niestandardowego kodu HTML.

Najprostszym sposobem, aby wstawić kod HTML na stronę internetową jest użycie obiektu HTML. Można go wykorzystać do tego, aby dodać liczniki, reklamy, banery lub JavaScript.
Wybierz Menu-> Dodaj> HTML, aby dodać obiekt HTML na stronę. Kliknij dwukrotnie obiekt, aby zacząć edytować jego właściwości. Można wprowadzić opis HTML (description) dzięki czemu można łatwiej będzie zidentyfikować i odnaleźć fragment kodu. WYSIWYG Web Builder automatycznie doda informacje o położeniu kontenera z kodem na stronie, dzięki czemu licznik, reklamy, banery itp będą wyświetlane na pozycji obiektu HTML. Możliwe jest również takie użycie obiektu, aby wstawić kod HTML wewnątrz tagu <head> lub na początku, na końcu strony w Body poprzez ustawienie opcji w Type (Kod Html). Zobacz plik pomocy aby uzyskać więcej informacji.

W tym oknie wyświetlany jest kod HTML który będzie wygenerowany przez program. Aby wstawić własny kod, wybierz odpowiednią zakładkę gdzie chcesz go umieścić
Dodawanie kodu Html bezpośrednio do określonego Obiektu.

Możliwe jest również dodanie własnego kod HTML do określonego elementu strony, dzięki czemu można np. dodać mu dodatkowy atrybut. Aby wyświetlić/dodać kod do obiektu zaznacz  pojedynczy obiekt i wybierz Home -> HTML lub wybierz tą opcję z menu klikając PPM na obiekcie. Poniżej okno wyświetlające kod  HTML obiektu.
HTML Object

Dodawanie kodu HTML bezpośrednio do kodu strony.

Możliwe jest dodanie kody do strony po wybraniu z Menu ->Strona ->Strona Html Metoda ta może być stosowana, jeżeli chcesz wstawić kod HTML na poczatku strony, w sekcji <head>, wewnątrz <body>(na początku/końcu)  na Końcu Strony ,wewnątrz tagu <Html>.

W tym oknie widzimy kod HTML generowany przez oprogramowanie dla pojedynczego obiektu. Aby wstawić własny kod, wybierz odpowiednią zakładkę gdzie kod będzie dodany. Zaznacz jeśli kod należy umieścić na początku strony. Istnieje również możliwość wstawiania atrybutów dla stylów.

Tutoriale powiązane tematycznie:
Dodawanie kodu  JavaScript do strony internetowej.
Adding cool image effects using the Script.aculo.us Javascript

Uwaga:
Po wstawieniu kodu w oknie Kod HTML Strony, upewnij się, nie zawiera on tagów <! DOCTYPE>, <html>, <head> i <body>! Te znaczniki istotne dla struktury strony HTML są już generowane przez program WYSIWYG Web Builder.

Ogólnie rzecz biorąc, nie zapewniamy wsparcia dla skryptów i niestandardowego kodu html dodanego przez użytkownika. Mamy tu na myśli kod / skrypty, który nie zostały utworzony przez program WYSIWYG Web Builder. Zakładamy, że jeśli użytkownik dodaje ręcznie własne wstawki kodu Html. JavaScript, PHP, ASP lub innego języka skryptowego to posiada on ku temu niezbędną wiedzę w tym zakresie w tym umiejętności programistyczne. Metody tu przedstawione są przeznaczone tylko dla zaawansowanych użytkowników i  na tyle kompetentnych, aby posługiwać się swoimi skryptami za pomocą tych narzędzi.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, umiejętności, doświadczenia na temat skryptów i ich działania, zalecamy, aby rozważyć poproszenie o pomoc lub wynajęcie kogoś kto się na tym zna. My możemy jedynie udzielić wsparcia co do kodu który został wygenerowane przez oprogramowanie.

Pomocy! Wstawiony kod HTML nie działa!
Jeśli kod został dodany i nie działa lub działa inaczej niż oczekiwano, to należy pamiętać, że WYSIWYG Web Builder w żaden sposób nie zmienia i nie ingeruje w dodawany / wstawiany kod!
HTML, JS, PHP ..etc.. zostanie dodany i opublikowany  tak jak został dodany (nawet z błędami jeśli takowe w kodzie się znalazły).Najczęstsze przyczyny gdy kod nie działa :
- Obecność w dodanym kodzie znaczników typu <! DOCTYPE>, <html>, <head> i <body> ..
- Kod został umieszczony w niewłaściwym miejscu na stronie.
- Kod jest z błędem. Na przykład: może brak znacznika  zamykającego?
- Kod zależy od innych skryptów / plików których brak ,a które są niezbędne do działania (dodatkowe pliki stylu Css lub pliki JS) w takim przypadku proszę dodać brakujące pliki (w odpowiedniej lokalizacji) przy pomocy narzędzia Opublikuj Pliki ew. nie zapominając w razie konieczności o dodaniu ścieżki do tych plików w sekcji <HEAD>
- Konflikty z innym kodem lub plikiem na stronie (upewnij się, że jest tylko jedna biblioteka jQuery na stronie).
- Kod wymaga innego ustawienia typu dokumentu lub rozszerzenia pliku (we właściwościach strony) np. Jeśli dodano do strony wstawki PHP rozszerzenie pliku strony też musi być zmieniony na PHP. Nie da się podglądać działania niektórych skryptów (w tym PHP przy użyciu Podgląd Strony).
- Czasami do działa kodu wymagane jest aby faktycznie był publikowany na serwerze WWW (np skrypty Facebook) lub do jego działania potrzebny jest lokalny serwer WWW (czasem z obsługą php i bazą danych).
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017