Oprogramowanie które sprawia że tworzenie stron internetowych staje się przyjemością
Problem ze zdjęciami
Główny błąd - użycie "polskich ogoniastych". (ĄĆĘŁ...ŻŹ-.ąćęł...żź)
NIE UŻYWAMY!! w nazwach plików,katalogów,obiektów (ID) polskich z ogonkami, nie używamy spacji i myślnika w nazwach plików (zamiast '-' i spacji dajemy '_'), nie dajemy dużych liter dla tego że mamy doczynienia z "windą" ,dla "windows" STRONA,Strona,sTrona etc.. to to samo dla innych systemów lub dla serwera na hostingu już może nie być to to samo. Dla zasady nie dajemy też innych spec znaków w nazwie "+ - : ;[ {!..etc.."
Czyli zmień nazwy plików użytych w galerii np zamiast "N-267 Błękit.jpg" na "n_267_blekit.jpg" itd..Oczywiście Title i Description bez zmian i mogą tam być polskie ogoniaste,myślniki,spacje etc..
Oczywiście kodowanie znaków należy ustawić na polskie..
Po utworzeniu strony wskazane jest użycie Strona->Raporty o błędach i poprawienie tego co sugeruje program (poniżej).
Pisząc o opcjach publikacji chodziło mi o opcje :
"..stronę publikuję nie bezpośrednio na serwer tylko zapisuję na dysku.."
Nie wiem co to oznacza, czy używasz 'Save as'->'Html Document' ?
...używasz 'Save as'->'Html Document' ? jeśli tak to też nie jest dobre rozwiązanie.Najlepszą opcją jest postawienie servera do testowania  i podglądu stron przed wysłaniem na serwer czyli w skrócie jakiegoś "Apacza" nawet w wersji micro (tylko Html) np.:Alacer od VSD Software (chociaż nie wiem czy działa na nowszych Win..) i serwera FTP a w programie używanie opcji "Publisch".Oczywiście trzeba sobie wcześniej wszystko poustawiać tak w 'Apaczu" jak i w serwerze FTP.I przy takim podejściu nie ma raczej mowy żeby coś na hostingu nie działało jeśli przy testach na localhoście wszystko było ok (zasada małe/duze litery obowiązuje jak najbardziej i należy jej przestrzegać).
Jeśli już bez serwerów (apache i ftp) to raczej opcja publikuj z ustawieniem "Local folder",w tym wypadku wszystko będzie publikowało się poprawnie gorzej już z przeglądaniem stron tak jak na rzeczywistym hostingu gdyż tylko zastosowanie serwera stron gwarantuje pewność prawidłowego przetwarzania ścieżek i łączy do plików i zasobów.
Co do samej galeri - zamiast wymuszania rozmiarów obrazka (rozmiar miniatury) 180X180 daj lepiej "Responsive" z ustawieniami "generuj miniatury.." i "utrzymuj proporcje" ,będziesz miał możliwość ustawić różną ilość kolumn w galeri dla każdego punku przerwania jeśli przyjdzie ci ochota tworzyć stronę responsywną.W tym wypadku wskazane jest aby użyte obrazki miały takie same rozmiary jeśli jest inaczej należy sobie przed użyciem przeskalować w programie zewnętrznym.


Co do ustawień programu.
Masz włączoną opcję:
Nie jest to błąd, ale niesie ze soba takie konsekwencje że jeżeli projekt będzie miał dużo stron wszystkie obrazki danego typu (zalezy od ustawień - defaultowo images) zostaną wyplute do jednego katalogu nawet jeśli pod-strony będą rozmieszczone w katalogach  i ciężko będzie ci to ogarnąć jeśli pod-stron będzie sporo i obrazków też. Jeśli dodatkowo użyjesz opcji przetwarzania obrazu (resample,efekty obrazu) to program wygeneruje ci własne nazwy ('img0002.jpg','img0003.jpg' itd.itp..) i ciężko będzie się połapać w przypadku przeróbki projektu. Po wyłączeniu taj opcji jeśli pod-strona będzie w katalogu zostanie wygenerowany nowy katalog z obrazkami tylko dla tej strony.
Zalecam też włączenie opcji "Generowanie zewnętrznych arkuszy.." powoduje to że style dla danej strony będą w oddzielnym pliku css, co pozwala na łatwiejsze przeglądanie i edycję stylu (mniej kodu) w razie potrzeby.
Rozdzielenie stylów i zasobów (oddzielny styl dla każdej strony) i czasami umieszczanie pod-stron w katalogach  ma tę pożyteczną zaletę że nic się nie "gryzie" i ustawienia "czegoś" mają wpływ tylko na tej jednej stronie i katalogi mają mniejszą zawartość co przekłada się na łatwiejszą edycję kodu z "ręki" w razie potrzeby jak i przeglądanie zasobów (składników strony:pliki,obrazki etc..).

I nigdy nie włączaj tej opcji.. chyba że wiesz co robisz i co to powoduje (robi).
Chociaż czasami w pewnych sytuacjach opcja ta oczywiście może być przydatna, ale podczas normalnej pracy lepiej nie włączać...
Wcale nie jest pewne że zawsze mam rację :-).
Free access
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017