Oprogramowanie które sprawia że tworzenie stron internetowych staje się przyjemością
Przeniesienie projektu witryny wraz z plikami na inny komputer

Zasady
Na komputerze docelowym powinna być zainstalowana co najmniej ta sama wersja WWB 11 (lub nowsza).
Na komputerze docelowym powinien być zainstalowany taki sam zestaw extension i pluginów (lub co najmniej tych użytych w danym projekcie).
Pracujemy tylko na kopii zapisanej witryny.
Edytor Hex dowolny z możliwością wyszukiwania i zamiany ciągów hexadecymalnych.
Paker dowolny (ja użyłem  7-Zip).
Oczywiście możemy scieżki do plików zmienić jeszcze bardziej w zaawansowany sposób (np.zmiana nazwy katalogu głownego etc..)
Założyłem z góry że macie porządek w zasobach użytych w danym projekcie, tzn. pogrupowane i posegregowane (w katalogu przeznaczonym na dany projekt) a nie rozpier.. po całym komputerze na wszystkich partycjach.

ps.w starszych wersjach WWB (chyba versja 10 też) ścieżki w pliku zapisane są inaczej (jeden bajt na znak) proszę wziąć to pod uwagę.
Dlaczego taka metoda w przypadku przenosin na inny komputer,a dla tego gdyż  scenariusz z użyciem "Wykonaj kopie obrazów w folderze projektu.." nie jest dobrym rozwiązaniem. Owszem zda egzamin w przypadku niedużego projektu (kilka stron kilkanaście obrazków) gdy projekt jest duży (np.100 stron 1000 obrazków na stronach do tego pliki) to po zastosowaniu powyższego scenariusza konia z rzędem temu kto się w tym połapie gdy projekt trzeba będzie np. przebudować i chociaż wcześniej mieliśmy pięknie rozmieszczone w katalogach (jeden katalog z zasobami dla konkretnej strony w projekcie) to po przprowadzeniu powyższej operacji wyjdzie = gó..no.
W przypadku przenosin na inny komputer bez zmiany lokalizacji  (gdy wszystkie zasoby przeniesiemy na tą sama partycja/dysk ,ten sam katalog główny projektu) nie ma potrzeby edytować pliku projektu.
Alternatywną metodą przy przenosinach może być w pewnych sytuacjach przeniesienie na inny dysk/partycję i zmiana litery dysku w systemie o ile nie  kolidowało by to z innymi zainstalowanymi programami i oczywiście kombinowanie z partycją systemową też może się źle skończyć.
Free access
Wyjście
---Home------Download------Zakup------Poradniki Online------Szablony------Wsparcie------Forum------Rozszerzenia------Manual------Rózne---
Copyright © 2017